Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seriál :

Tzv. Star Wars: Live-Action TV series je TV seriál, který by se měl natáčet v nejbližší budoucnosti společností Lucasfilm. TV seriál byl ohlášen na Star Wars Celebration III Georgem Lucasem, tvůrcem Hvězdných válek. Děj seriálu se bude odehrávat v 19-leté mezeře mezi Star Wars: Pomsta Sithů a Star Wars: Nová naděje. Zaměří se hlavně na vedlejší postavy, které jsme zatím ve filmu neviděli nebo se před obrazovkou ocitli jen na chvíli.

Vydání :

Vedle hraného seriálu by měli zároveň vyjít další série animovaného seriálu Clone Wars, které budou tentokrát ve 3-D. Tyto seriály by měli udržet Star Wars v myslích fanoušků a televizních diváků (prostě z nás vyždímat co nejvíc peněz:). Zatím není oficiálně známo, kdy budou seriály uvedeny na obrazovky, ale na základě poznámky George Lucase by se měl alespoň hraný seriál objevit někdy v roce 2007 nebo 2008. K animovaným 3-D sériím Clone Wars se na dubnovém Celebration III vyjádřil, cituji: „Pravděpodobně nezačneme dříve, než příští rok. “ Díky tomuto prohlášení se můžeme domnívat, že pokud se začne s pracemi na Clone Wars okolo dubna 2006, produkce pravděpodobně skončí ještě v roce 2006 a ke konci roku by jsme se mohli seriálu dočkat v televizi. Lucas také podotkl, že nejspíš jako první dokončí Clone Wars. To by znamenalo, že na hraném seriálu se začne pracovat už v roce 2007. Pokud půjde práce rychle, tak by se již v roce 2007 mohli objevit první epizody hraného seriálu v televizi. Jinak ale spíš můžeme počítat s prvními epizodami až v roce 2008. Lucas by měl ale již brzy oficiálně určit rok vydání. Lucasfilm také nejspíše bude chtít udělat mezi Clone Wars a hraným seriálem pauzu, aby co nejvíce vydělali na fanoušcích.

Fakta :

V seriálu se bude jednat o vedlejší postavy, které jsme ve Star Wars filmech většinou viděli.
Děj bude zasazen do 19-leté pauzy mezi Pomstou Sithů a Novou nadějí.
Neuvidíme žádnou bitvu, kterou vyhráli rebelové (důkazem jsou začáteční titulky Nové naděje - „Aliance rebelů vyhrála první bitvu proti Impériu“).
Bude natočeno 100 epizod.
Každá epizoda bude hodinu dlouhá.
Boba Fett se v seriálu s největší pravděpodobností objeví, Lucas už prý kontaktoval herce Daniela Logana, který ztvárnil mladého Bobu Fetta.
Lucas napíše a bude režírovat celou první sérii a zbylé série přenechá zatím neznámémé osobě.
Seriál bude mít podobný styl jako seriál Young Indiana Jones.
George Lucas se postará o obsazení a dá dohromady kompletní tým, který se postará o vše kolem seriálu.
Seriál je stále v procesu plánování, a tak se může vše změnit.
Natáčet se bude na kamery dostupné obyčejným zákazníkům.
George Lucas plánuje minimalizovat náklady. Říká, že to co by normálně stálo dvacet milionů dolarů natočíme za jeden milion dolarů.
Jimmy Smits (Bail Organa), Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi) a Temuera Morrison (Jango Fett/clonetroopeři) vyjádřili zájem o účinkování v seriálu.

Oznámení IGN
15. září 2005 oznámila stránka IGN FilmForce následující:

IGN FilmForce vám může exkluzivně sdělit, že Lucasfilm právě hledá scénáristy pro plánováný TV seriál založený na filmové sáze Star Wars.

Díky Lucasovu důrazu na bezpečnost se bude scénář psát na Skywalker Ranch. Práce začnou v lednu. Seriál zatím nemá jméno.

Délka seriálu bude 50 hodin a setkáme se se směsí živé akce a počítačově animovaných postav. Hlavní natáčení začne v roce 2007 v Austrálii.

Seriál se může odehrávat okolo imperiálních nájemných lovců, ale může se zabývat také jinými směry. Seriál je umístěn do doby po vzestupu Impéria.

Zdroj: IGN FilmForce
Rozhovor ku příležitosti vydání DVD Star Wars: Epiozody III

6. října 2005 v rozhovoru pro očekávané DVD vydání Epizody III řekl Rick McCallum, že ve vztahu k Epizodě III bude seriál „…mnohem temnější a více založený na charakterech. “ McCallum také zopakoval, že seriál bude mít 100 hodin rozdělených na hodinové epizody a oznámil, že se objeví postavy z Expandovaného Univerza(knihy, comicsy, …). K natáčení se vyjádřil následovně:

„Hlavní natáčení bude probíhat kolem celého světa, nejspíše se základnou v Sydney. A, ano, budeme natáčet v hi-def. Ale pokud se během následujících 12 měsíců objeví lepší technologie, mohli by jsme jí nahradit hi-def. Nemyslím si, že se to stane, ale mohou se objevit nové a lepší nebo levnější kamery s větší kvalitou snímkování nebo optické disky, na které bychom natáčeli. Nicméně zatím počítáme s hi-def. “

Ian McDiarmid (Palpatin), který byl také u rozhovoru řekl, že zatím o roli Palpatina v seriálu nebyl požádán, ale byl by rád, pokud by si v seriálu mohl zahrát.

Rob Coleman, specialista na počítačovou animaci řekl, že počítačem vytvořené postavy v seriálu jsou samozřejmé, ale práce na nich ještě nezačali.

Zdroj: ComingSoon. net
Zpráva z TheForce. Net

V závislosti na článku na The Beat napsalo zde TheForce. net následující:

Star Wars TV scoop :

Toto je jeden z těch příběhů „sestřenice mého nejlepšího přítele“, ale patrně je pravdivý. Zpráva o novém Star Wars TV seriálu zaslaná jedním z našich obvyklých špehů:

„Právě jsem se vetřel na natáčení nového Star Wars projektu zvaného Forced Alliance - je to 30-minutový krátký film, který chce George Lucas použít jako formu, od které začne nová série. Stručně - Luke Skywalker je nyní starý muž a trénuje novou generaci rytířů Jedi - nejsou to ti staromódní, nezkažení a nevinní Jediové. Tito Jediové mají dobré srdce, ale poskvrněnou minulost a jejich bojový styl je kombinace Síly a starých dobrých triků. “

Podle tohoto špeha je vyvrcholením pilotního dílu souboj na světelné meče mezi bývalým pirátem/zlodějem/hazardním hráčem, obráceným Jedi, zloduchem Darth Terosem na pozadí obrovského okna mířícího do vesmíru.

Poznámka autora: věrohodnost této zprávy je velmi nízká:)

Dohady a spekulace :

Na základě výše uvedeného je také možné, že se objeví Wayne Pygram (Tarkin) také díky jeho roli v kultovním sci-fi seriálu Farscape.
Kevin Smith by mohl psát nebo jinak pracovat na seriálu.
Matthew Newton, z Farscape, Queen of the Damned nebo Blurred, je možným kandidátem na některou postavu. Matthew Newton byla Lucasova druhá možnost pro Anakina Skywalkera v nové trilogii a nyní má o něj zájem v TV seriálu. Teorie, která před nedávnem kolovala mezi fanoušky byla, že bude hrát v seriálu Anakina Skywalkera/Darth Vadera, protože bude obtížné získat do role zpět Haydena Christensena. Každopádně se ale nemusí objevit přímo jako Vader, ale může ztvárnit zatím neznámou postavu.
Seriál bude vysílán na televizi FOX nebo jedné z jejich dceřinných programů na základě spolupráce Lucasfilmu a 20th Century Fox.
Nejspíš se bude produkovat v širokoúhlém formátu.
Možná uvidíme mladého Luka Skywalkera, o čemž se zmínil Rick McCallum.
Také se možná dočkáme začátku a formování Rebelské aliance.
Může se objevit Obi-Wan Kenobi a Yoda na základě Lucasova komentáře o pravděpodobném angažování hvězd.
Možná uvidíme jak dospívá Leia.
Seriál se může zaměřit na Jedie (mimo Kenobiho a Yody), kteří přežili Order 66 a nyní jsou na útěku před Impériem. Pravděpodobně na jejich pronásledování a likvidaci.